مدیران روابط عمومی، مشاوران مدیران دستگاه های اجرایی هستند

  • ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، حبیب الله خجسته پور در سومین نشست تبیینی خبری ذیل شورای اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی استان سمنان با حضور مدیران روابط عمومی ادارات کل استان سمنان تصریح کرد: مدیران روابط عمومی دستگاه های اجرایی باید رسانه محور و رسانه مدار باشند نه رسانه دار و بی شک بین این دو تفاوت های بسیار زیادی وجود دارد.

رئیس شورای اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی استان سمنان با تجلیل از نقش روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان و تاکید بر ضرورت برگزاری نشست های اینچنینی گفت: این گونه جلسات که به منظور هم اندیشی و تعامل بین مدیران روابط عمومی ها به انجام می رسد باید بصورت مستمر، پویا و فعال برگزار شود.
خجسته پور با بیان تفاوت های عملکردی میان روابط عمومی ها و خبرگزاری ها گفت: بین این دو جایگاه به رغم نقش اساسی و ممتاز ، تفاوت های زیادی وجود دارد ، به نحوی که نباید چنین تصور شود که مدیران روابط عمومی خبرنگار و ادارات روابط عمومی خبرگزاری هستند بلکه هر یک در موقعیت خاص خود دارای جایگاه و ماموریتهای جداگانه و مستقل می باشند و در واقع مدیران روابط عمومی رسانه مدارند نه رسانه دار
خجسته پور تاکید کرد: مدیران روابط عمومی رسانه مدار ، تسهیل گر رسانه خواهند بود و متولی امر اطلاع رسانی می باشند و متصدی آن نیستند.
رئیس شورای اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی استان با اشاره به عناصر اصلی تشکیل دهنده خبر گفت: مهمترین علت تشکیل خبرگزاری ها و نشریات متعدد و مختلف به چرایی و چگونگی انتشار اخبار مرتبط می شود والا در دیگر عناصر اصلی خبر ، تمامی رسانه ها به یک شیوه عمل می کنند.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: از روابط عمومی های دستگاههای اجرایی استان انتظار داریم بجای رسانه ها ، تحلیل گر اخبار خود نباشند و این کار را به رسانه ها سپرده و شرایط را برای حضور و بهره گیری رسانه ها فراهم نمایند.
خجسته پور با تاکید بر لزوم گذر روابط عمومی ها، از سنتی به دیجیتال گفت: همه مدیران روابط عمومی ها و نیز خبرنگاران رسانه ها نیازمند آموزش و بروز رسانی اطلاعات هستند و لازم است تا مسئولان مربوطه نسبت به اجرایی شدن این مهم تلاش نمایند .
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بر لزوم تعامل میان خبرنگاران و روابط عمومی های دستگاههای اجرایی استان سمنان تاکید کرد و افزود: تمامی دستگاه های اجرایی استان موظف اند در مقابل انتشار اخبار خلاف واقع یا علیه یک دستگاه اجرایی ، در گام اول نسبت به انتشار تکذیبیه و یا جوابیه اقدام و در صورت نیاز به انجام اقدامات قضایی، حتما این مهم ضمن طرح در شورای اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی استان و با تایید این شورا انجام شود.
رییس شورای اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی استان سمنان از خبرنگاران و اصحاب رسانه نیز خواست با رعایت دقیق قانون از هرگونه تخریب و تهمت به مدیران و کارکنان ادارات و دستگاه های اجرایی پرهیز کرده و از بیان مطالب غیرمستند و خلاف واقع اجتناب کنند.
این نشست با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در سالن یادگار امام استانداری سمنان برگزار شد.