رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی:

طرح افزایش ‌کارآمدی روابط عمومی ها تدوین می شود

  • ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، «ناصر خوش خبر» امروز (17 آذر) در سومین دورهمی اصحاب رسانه استان، اظهار کرد: حوزه های انتخابیه خراسان جنوبی مسئولیت آن با فرمانداران است.

رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون ۱۲۷ داوطلب نمایندگی انتخابات مجلس شورای اسلامی در خراسان جنوبی ثبت نام کرده اند، افزود: در ستاد انتخابات استان شش کمیته تخصصی شکل گرفته است.

خوش خبر با اشاره به اینکه هیات‌های اجرایی از امروز بررسی صلاحیت داوطلبان را بر اساس استعلامات از مراجع چهارگانه (وزارت اطلاعات، ثبت احوال، قوه قضاییه و نیروی انتظامی) انجام می‌دهند، افزود: پس از بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات های اجرایی، بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات‌های نظارت و پس از آن در شورای نگهبان انجام خواهد شد.

وی بر مطالعه دقیق فصل ششم قانون انتخابات و تبلیغات در این عرصه توسط رسانه ها و کاندیداها تاکید کرد و ادامه داد: هر رسانه یک ظرفیت و قدرت برای ارتباط گیری با جامعه است که نقش به سزایی در افزایش مشارکت مردم در انتخابات دارند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی با بیان اینکه در شورای اطلاع رسانی طرحی برای افزایش کارآمدی روابط عمومی ها ارایه شده است، عنوان کرد: نقش روابط عمومی از مدیر دستگاه اجرایی بیشتر و موتور محرکه نمایش اقدامات سازمان ها هستند.

خوش خبر تاکید کرد: به دنبال تعیین و معرفی رابط خبری با حضور نیروهای کارشناس و مسلط در دستگاه های اجرایی هستیم.

وی با اشاره به حساسیت و اهمیت مدیریت فضای مجازی، عنوان کرد: در حوزه امنیت انتخابات رصد فضای مجازی را دنبال می‌کنیم و اگر از این فضا به درستی استفاده شود فرصت مناسبی برای مشارکت مردمی در انتخابات خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه هر رسانه ای به میزان توانمندی در افکار عمومی، مخاطب دارد، خطاب به خبرنگاران گفت: بگونه ای قلم بزنید که مشکلات ریشه یابی و در حل آن، تاثیرگذار باشید.

خوش خبر با تاکید بر اینکه رسانه ها محوری ترین نقش را در ارتباط بین حاکمیت و مردم دارند، افزود: انتخابات ۹۸، با مشارکت حداکثری، وفاق و انسجام ملی برگزار خواهد شد.

گفتنی است،‌در این جلسه مقرر شد، دومین هم اندیشی اصحاب رسانه با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی ۱۰ روز آینده برگزار و مصوبات جلسه در شهرستان ها نیز با حضور فرمانداران اجرایی شود.

منبع : شبستان