6 دلیل برای اینکه روابط عمومی تاثیرگذار، مهمتر از همیشه شده است

  • ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹

پوشش اخبار در مطبوعات معتبر در این عصر از کاهش اعتماد عمومی ضروری تر شده است. متخصصان حرفه ای می توانند با کمک فناوری در اندازه گیری و مقیاس، زمان را در دست خود بگیرند.
تغییرات چشمگیر در بخش فرهنگی و رسانه ای باعث تغییر در روابط عمومی و بازاریابی در سال های اخیر شده است. چالش های متخصصان روابط عمومی شامل چرخه خبری سریعتر از همیشه و آنچه به نظر می رسد مشاجره سیاسی و فرهنگی مداوم است. این امر را با کاهش اعتماد به دولت و موسسات خصوصی ترکیب کنید که می تواند محیط دشواری را ایجاد کند.
وقتی از اتهامات "اخبار جعلی" دور می شویم و تجارت رسانه ها در محاصره قرار می گیرد، چگونه می توانیم از منظر رسانه ها حرکت کنیم؟
با این حال تجارت روابط عمومی رونق دارد. یکی از دلایل آن این است که روابط عمومی نسبت به همیشه مهم تر وبا ارزش تر شده است.
دلایل چرایی آن در زیر آمده است:
1.اعتبار مهم است
بر اساس گزارش سیزن استیت 59 درصد از مصرف کنندگان ایالات متحده بیان می کنند که به محتوای خبری مشکوک هستند. در سیستم‌ عامل های رسانه های اجتماعی، شک و تردید بیشتر از چیزی است که باید باشد.
این بدان معناست که اعتبار رسانه ها وسایر منابع اطلاعاتی نسبت به گذشته مهم تر شده است. روزنامه نگاری به مردم اهمیت می دهد و مردم به سمت کانال های رسانه ای که به آن ها اعتماد دارند حرکت می کنند. روزنامه های خبری سنتی مانند نیویورک تایمز و واشنگتن پست از افزایش دو رقمی مخاطبان خود گزارش کرده اند و درآمد آگهی اخبار کابلی 25 درصد افزایش یافته است.
متخصصان روابط عمومی می دانند که یک نام تجاری یا شهرت شخصی که از طریق محتوای مجازی، سخنرانی های کاربردی، بررسی کاربر معتبر و پروفایل رسانه ها ساخته شده است، از اعتبار شخص ثالث شناخته شده بدست می آید. این باعث می شود که در هر زمان بتواند خود را ارتقاء دهد.
2. روابط عمومی SEO را هدایت می کند
نقش روابط عمومی فراتر از پوشش رسانه ای درآمدزاست، اما هنوز هم قطعه اساسی بسیاری از مبارزات روابط عمومی است.
هر کسی که یک برنامه بازاریابی محتوا را مدیریت کرده است، محتوای با کیفیت و “همیشه سبز" را درک می کند، می تواند سال ها باقی بماند و رتبه بقای خود را بالا ببرد و ترافیک را برای یک نام تجاری یا تجارت جذب کند.
3.روابط عمومی تاثیر می گذارد
فراتر از رسانه های درآمدزا، روش های معمولی روابط عمومی، ارتباط برقرار می کنند، تاثیر گذاری را درگیر و حتی به تغییر درک و رفتار عمومی کمک می کنند. مهارت های روابط عمومی که روزگاری منحصرا در روابط رسانه ای مورد استفاده قرار می گرفت، به راحتی به مدیریت جامعه، روابط تاثیر گذار و بازاریابی محتوا منتقل شده است.
گسترش روابط عمومی به صورت شفاهی در بسترهای روابط اجتماعی نه تنها مقرون به صرفه است، بلکه بسیار قابل ردیابی و متقاعد کننده است.
4. روابط عمومی (تقریبا) در مقابل مسدود کردن آگهی مصون است
هراس ناشر نسبت به مسدود کردن آگهی ها تا حد زیادی رو به زوال است، اما با مراجعه به دستگاه های تلفن همراه، تعداد برداشتهای مسدود شده در تلفن همراه رو به رشد است. آنچه برای ارائه دهندگان محتوای دیجیتال بد است، برای حرفه روابط عمومی نیز بد است. مسدود کردن آگهی فقط در صورت نیاز به ناشران دیجیتال، درآمد را کاهش می دهد.
با این حال برنامه های روابط عمومی که باعث ایجاد دید از طریق محتوای درآمدزا و متعلق به آنها می شود، در زمان اختلال در بازاریابی دیجیتال، ارزشمندتر از همیشه هستند.
5. روابط عمومی قابل مقایسه تر از همیشه است.
امروزه، به لطف تلاش هماهنگ صنایع و ابزارهای دیجیتالی، نتایج حاصل از یک برنامه روابط عمومی قابل اندازه گیری تر از همیشه است. البته معیارها همیشه براساس برنامه ها متفاوت خواهند بود، اما حتی با وجود ابزارهای ساده (و رایگان) مانند گرایش گوگل و دسترسی به آنالایزر وب ، ما اغلب می توانیم تأثیر محتوای به دست آمده و متعلق به آن و به اشتراک گذاری اجتماعی را با دقت و صحت نسبتا بالایی مشخص کنیم.
یکی از خدمات تجاری دیجیتالی نشان داده است که سودآوری تجارت تقریباً با نقاط قله در تحلیل های وب هدایت شده توسط رسانه های درآمدزا کاملاً مطابقت دارد.
6. حسن نیت با ارزش است
چه چیزی بیشتر از شهرت یک برند (یا شخصی) با ارزش است؟ بسیاری از تحول های روابط عمومی با گذشت زمان در ایجاد شهرت قدرتمند شده اند و رسانه های اجتماعی تأثیر خود را تسریع و تقویت می کنند.

منبع : فصل تجارت