انتشار صحیح اخبار موجب افزایش اعتماد عمومی مخاطبان به سازمان خواهد شد

  • ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۹

به گزارش روابط‌عمومی سازمان خصوصی‌سازی؛ پوری‌حسینی در دیدار با اعضای شورای سیاست‌گذاری و کمیته علمی همایش روابط‌عمومی الکترونیک که در محل سازمان خصوصی‌سازی برگزار شد گفت: یکی از آسیب‌های جدی کشور در بحث روابط‌عمومی و انتشار خبر، بی‌اعتمادی مردم به خبرهای رسمی منتشر شده است که دلیل عمده این موضوع در برخی مصلحت اندیشی‌ها نهفته است که باعث می‌شود اخبار سازمان به طور کامل و درست منتشر نشود.
رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی افزود: بر این اساس باید تلاش کنیم تا واقعیت‌ها را به‌درستی و به‌صورت عینی و در راستای آگاهی افکارعمومی منتشر کنیم تا در پی آن شاهد افزایش اعتمادعمومی به سازمان‌ها باشیم.
وی با اشاره به اقدامات خوب رسانه‌ای و خبری که در سازمان خصوصی‌سازی و در راستای واگذاری سهام شرکت‌های دولتی و سهام عدالت صورت پذیرفته گفت: از جمله این اقدامات رسانه‌ای خوب، شفاف و دقیق می‌توان به موضوع واگذاری سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس اشاره کرد که طی آن تمامی موارد به‌طور کامل و بدون هیچ کم و کاستی در اختیار جامعه و اصحاب رسانه قرار گرفت.
پوری‌حسینی همچنین با بیان این که انعکاس فعالیت‌ها و دیدگاه‌های دستگاه‌های مختلف کشور به جامعه به عنوان یکی از مهمترین وظایف روابط‌عمومی‌ها بربه‌شمار می‌رند گفت: برخی از روابط‌عمومی در کشور وجود دارند که فعالیت شایسته‌ای در راستای دریافت و توجه به خبرها و نکات بیرونی سازمان ندارند و برای این‌منظور پیشنهاد می‌شود ترتیبی اتخاذ شود تا روابط‌عمومی‌ها در دستگاه‌هایی که این اقدامات به درستی انجام می‌دهند مورد تشویق و تقویت قرار بگیرند تا به الگویی شایسته برای تمامی سازمان‌ها تبدیل شوند.
پوری‌حسینی در انتها خواستار تاسیس واحد نظرسنجی در دستگاه‌های اجرایی کشور شد تا به واسطه آن بتوان نسبت به اطلاع از افکارعمومی و بازخورد فعالیت سایر دستگاه‌ها اقدام شود.
در ادامه این جلسه سیدغلامرضا کاظمی‌دینان، رییس شورای سیاست‌گذاری هفته روابط‌عمومی با بیان این که روابط‌عمومی در جامعه همچون پل ارتباطی عمل می‌کند، گفت: نبود پل ارتباطی یا همان روابط‌عمومی، باعث می‌شود تا دسترسی افراد جامعه به یکدیگر کاهش پیدا کند و همین موضوع موجب می‌شود زندگی واقعی اجتماعی شکل نگیرد.
وی ادامه داد: تعیین استراتژی و سیاست‌گذاری برای سازمان و همچنین تصمیم‌سازی برای دستگاه‌ها از جمله وظایف و تعاریفی است که برای روابط‌عمومی عنوان می‌شود.
کاظمی‌دینان در انتها با اشاره به برگزاری ششمین هفته روابط‌عمومی از تاریخ ۲۷ اردیبهشت‌ماه لغایت ۲ خرداد، از تفاهم، تعامل و مسئولیت اجتماعی به عنوان شعار اصلی هفته روابط‌عمومی در سال ۹۷ نام برد.
در ادامه این دیدار سیدجعفر سبحانی مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی با بیان این که به لحاظ نوع و جنس فعالیت‌ها در سازمان خصوصی‌سازی با حجم بالای کار و سختی بسیار مواجه هستیم گفت: علی‌رغم موارد مطرح شده، با توجه به شخصیت رسانه‌ای مهندس پوری‌حسینی به عنوان ریاست این سازمان، بسیاری از این امور با پیشرفت و سرعت خوبی انجام می‌شود تا جایی که حجم بالای کار رسانه‌ای صورت گرفته توسط این سازمان موجب شده تا خروجی این فعالیت‌ها گاهاً به اندازه یک وزارتخانه باشد که این اقدامات را مرهون زحمات شخص مهندس پوری‌حسینی هستیم.