معاون استاندار لرستان مطرح کرد:

تقویت روابط عمومی استانداری در دستور کار است

  • ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶

به گزارش خبرنگار مهر، محمود ثمینی شامگاه سه شنبه در شورای اطلاع رسانی لرستان با اشاره به اینکه باید آسیب شناسی های درست و اساسی را در شورای اطلاع رسانی انجام دهیم، اظهار داشت: علاقمند بودیم و هستیم که وجود خبرنگاران در جلسه شورای اطلاع رسانی به غنای جلسه خواهد افزود.

ما در پی تقویت تیم روابط عمومی خود هستیم

وی با بیان اینکه امروز هم نمونه های مشخص و خوبی را مشاهده کردیم که انتقادات و پیشنهادات خود را ارائه دادند، بالاترین انتقاد هم از دستگاه استانداری بود، تصریح کرد: ما در پی تقویت روابط عمومی خود هستیم، واقعا گاهی ما نسبت به همکاران روابط عمومی دلمان می سوزد، پا به پای همه باید باشند. در پی این هستیم که این تیم را تقویت کنیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه تمام نگاه ها به سمت و سوی استانداری است، آن خبری که از مسیر شورای روابط عمومی انعکاس یابد مستند است، جایگاه رسمی دارد که در نظام جمهوری اسلامی و دولت تعریف شده است، افزود: باید یک فهم مشترک پیدا کنیم که دنبال چه چیزی می گردیم.

ثمینی با اشاره به اینکه به مروز نواقص ما کمتر خواهد شد، همینقدر که صداقت خود را نشان داده ایم و شورای اطلاع رسانی را که قول داده ایم منظم کنیم، کردیم و جلسات آن هفته ای یک بار شده است، گفت: ما اگر با صداقت مطالب را بیان نکنیم حتما در گام های بعدی هم موفق نخواهیم شد. ایراداتی که به ما برمی گردد باید برطرف شود.

سخنگوی شورای اطلاع رسانی را به زودی انتخاب خواهیم کرد

وی با بیان اینکه سخنگوی شورا را هم به زودی انتخاب خواهیم کرد، چون نمی خواهیم گام به سمت سرپرستی بردایم و بگوییم فلانی را سرپرست سخنگویی بگذاریم، لذا یک نفر را با ارزیابی درست سخنگو خواهیم کرد، تصریح کرد: برآیند نظرات و تحلیل های کمیته ها در این جلسه را سخنگو به اطلاع رسانه ها می رساند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه ما به رسالت شما خبرنگاران اعتقاد داریم، اگر سوال نکنید از مدیر و نقیصه ای را نبینید ممکن است کسی مطلع نباشد، شما کمک می کنید به رفع ایرادی که در یک دستگاه ممکن است وجود داشته باشد، افزود: ما یک نکته ای را داریم دنبال می کنیم به نام توسعه لرستان، یکی از ارکان مهم توسعه لرستان اصحاب رسانه و خبرنگاران هستند.

ثمینی با اشاره به اینکه هر هدفگذاری داشته باشیم اگر خبرنگار و رسانه این را بیان و تبیین نکند به هدف خود نخواهیم رسید، اظهار داشت: تا همه همراه نشوند، مدیران و مسئولین و اقشار مختلف همراه نشوند و موضوع توسعه را متوجه نباشند، خیلی در این امر توفیقی به دست نخواهیم آورد.

وی با بیان اینکه بالاترین ابزاری که می تواند در موضوع توسعه تسهیل گری کند همین اصحاب رسانه هستند، تصریح کرد: اگر انتقاد درست و منطقی و منطبق بر واقعیت باشد من تعهد می کنم سر سوزنی نه می رنجیم نه خم به ابرو می آوریم. تا کنون هم تلاش کرده ایم اینگونه باشد.

استاندار بارها به من تاکید کرده اند که حتما شورای اطلاع رسانی را سریع تر فعال کنید

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه شهادت می دهم استاندار بارها به من تاکید کرده اند که حتما شورای اطلاع رسانی را سریع تر فعال کنید، سریع تر انتشار خبرهای درست و متقن را پیگیری کنید، دستور ایشان است، افزود: اطلاع رسانی خواست آقای استاندار است، اما سلایق برخی استانداران یا مدیران ارشد ممکن است متفاوت باشد. استاندار مسیر صحیح اطلاع رسانی که شورای اطلاع رسانی است را به شدت و دقت دنبال کنیم.

دستگاه های دولتی ما حق ندارند علیه خبرنگاری بی دلیل شکایت کنند

ثمینی با اشاره به اینکه دستگاه های دولتی ما حق ندارند علیه خبرنگاری بی دلیل شکایت کنند، دوستان هم حریم ها را حفظ کنند، اظهار داشت: قریب به اتفاق خبرنگاران آدم های دلسوز، سالم و علاقمند به اطلاع رسانی هستند. قطعا خبرنگاران اخلاق مدار هستند و توهین و افترا و تهمت صدمه به اعتماد جامعه می زند.

وی با بیان اینکه یک سیاست گذاری واحدی که در شورای اطلاع رسانی می شود همه مکلف هستند رعایت کنند، به زیرمجموعه خود که احاطه داریم دستور بدهیم، تصریح کرد: اگر خلاف این را مشاهده کردید به ما اطلاع دهید.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه ما دنبال برگزاری انتخابات قانون مند و بی طرفانه هستیم و شما خبرنگاران باید ما را در این مسیر کمک کنید، افزود: اهرم های نظارتی خود را در برگزاری انتخابات سالم استفاده می کنیم اما ایجاد فضای انتخاباتی برعهده شما اصحاب رسانه است.

لزوم خریداری مطبوعات محلی از سوی دستگاه ها

ثمینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه اداره کل ارشاد لرستان باید به سمت توزیع عادلانه رپورتاژ میان مطبوعات برود، اظهار داشت: ادارات نیز باید روزنامه های محلی را خرید کنند. به خاطر اینکه مطبوعات محلی تقویت شوند و به سمت تعطیلی نروند باید این اقدام صورت گیرد و خرید هر دستگاه به تعداد مورد نیاز به تقویت مطبوعات کمک می کند.

منبع : خبرگزاری مهر