چگونه روابط عمومی می تواند حضور شما را در وب افزایش دهد؟

  • ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۱

روابط عمومی فقط در حاکمیت ثروتمندان و افراد مشهور نیست. روابط عمومی برای مشاغل بزرگ و کوچک نیز ضروری است، هرچند کار متخصصان این صنعت اغلب توسط صاحبان مشاغل کوچک درک نمی شود. ممکن است آنها نسبت به روابط عمومی محتاط باشند، هرچند این نشان می دهد که آنها درک کمی از داشته ها یا مزایای آن دارند.

بیایید ببینیم چگونه روابط عمومی می تواند حضور شما را در وب افزایش داده و یا به عبارت دیگر سود شرکت شما را افزایش دهد.

روابط عمومی باعث افزایش شناخت شغل شما می شود.
قبل از اینکه بتوانید بازدید کنندگان وب سایت را به مشتری تبدیل کنید، آنها باید درباره شما و وب سایت شما اطلاع داشته باشند. شرکت های روابط عمومی در ایجاد آگاهی با پایگاه مشتری مورد نظر شما بسیار عالی هستند. آنها قادر خواهند بود مخاطبان شما، رسانه ای که آنها مصرف می کنند و بهترین راه های رسیدن به آنها را مشخص کنند. به عنوان مثال، آنها تعیین می کنند که چه مجله هایی توسط مخاطبان شما خوانده می شوند. بعد ازاینکه آنها از شرکت شما اطلاع کسب کنند، می توانید از همین کانالهای مشابه برای فروش در همان بازار استفاده کنید.

روابط عمومی می تواند نام تجاری شما را بسازد
روابط عمومی برای تبلیغ نام تجاری شما کافی نیست. مشتریان بالقوه باید بدانند که شما چه چیزی را به آنها پیشنهاد می کنید و چه چیزی شما را در رقابت متفاوت می کند. یک شرکت روابط عمومی می تواند به شما کمک کند تا یک پیام واضح از ارزش های اصلی خود ایجاد کنید و آن را بطور مداوم در تمام کانال ها قرار دهید.

همچنین شامل رسانه های سنتی و مقالات آموزنده ای است که بصورت آنلاین منتشر می شوند. این که آیا شما درباره اینکه چه کسی هستید، ارزش محصولات خود یا نوع شغلی که در آن هستید را توضیح داده اید، یک آژانس بازاریابی دیجیتال قادر خواهد بود تا آگاهی و شناخت برند شما را افزایش دهد تا جایی که افراد بیشتری از طریق قیف فروش به سمت برند شما حرکت کنند. این آژانس به طور خاص وب سایت هایی را ایجاد می کند که چشم اندازهای هدفمند را به سمت وب سایت شما هدایت می کند. شما فقط یک ترافیک وب برای فروش را مشاهده نمی کنید.

زمانی که مورد جدیدی را راه اندازی می کنید، توانایی روابط عمومی بسیار ارزشمند است
وقتی می خواهید چیز جدیدی را راه اندازی کنید، توانایی روابط عمومی بسیار ارزشمند است. خواه این یک محصول جدید، یک وب سایت جدید یا یک کمپین بازاریابی جدید باشد، شرکت های روابط عمومی می توانند با راه اندازی یک استراتژی بازاریابی برای ایجاد آگاهی و ایجاد وزوز یا همهمه در زمان راه اندازی اقدام کنند. هنگامی که وب سایت جدید هجوم ترافیکی را تجربه می کند یا محصول جدید در بازار به خوبی فروخته می شود، تمایل به ماندن در همان سطح خواهد بود. این ساده تر از آن است تا اینکه برای افزایش فروش یک محصول موجود یا ‌اصلاح اعتبار آنلاین آن در بازار تلاش کنیم.

روابط عمومی یک بازاریابی آنلاین کامل است
اطلاعیه های مطبوعاتی، مصاحبه های مجله ای و سایر استراتژی های کلاسیک روابط عمومی بازاریابی آنلاین شما را تکمیل می کنند. مجلاتی که با شما مصاحبه می کنند ممکن است آن مصاحبه ها را بصورت آنلاین ارسال کرده یا در وب سایت و نام تجاری شما به سادگی ارایه کنند. مصاحبه با خبرنگاران اغلب ضمن بالا بردن نمایه خود، پیوندهای معتبری را برای وب سایت شما ایجاد می کند. پیوندهایی مانند اینها یکی از مهمترین عوامل مورد استفاده موتورهای جستجو است.

همه این موارد بازاریابی آنلاین شما را انجام می دهند و رتبه بندی موتورهای جستجو برای مطالب دیگری که منتشر می کنید را تکمیل می کنند.

نتیجه
شما باید روابط عمومی را در استراتژی بازاریابی خود بگنجانید. در همه زمینه ها از جمله از بهینه سازی موتور جستجو شما و رتبه بندی صفحه نتایج موتور جستجو شگفت آور است. به طور خلاصه، روابط عمومی یکی از بهترین ابزارهای موجود برای افزایش حضور وب شما است.

منبع : شارا