روابط عمومی‌ها نقش کلیدی در انعکاس خدمات دولت دارند

  • ۱۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۴

ناصر خوش خبر در نشست هیات رییسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان خراسان جنوبی گفت: مدیر روابط عمومی علاوه بر تخصص باید به روز بوده و از همه ظرفیت‌ها در حوزه روابط عمومی استفاده کند.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی وی افزود: همه دستگاه‌های اجرایی با استفاده از توان روابط عمومی‌ها اقدامات دولت را به درستی منعکس کنند.

معاون استاندار خراسان جنوبی به برخی چالش‌های پیش رو در حوزه روابط عمومی اشاره کرد گفت: در برخی دستگاه‌های اجرایی جایگاه روابط عمومی‌ها به درستی تعریف نشده و نیاز است مدیران دستگاه‌های اجرایی به این مهم عنایت ویژه داشته باشند.

وی ورود به تازه‌های روابط عمومی را از موارد بسیار مهم در زمینه کاری فعالان روابط عمومی دانست و اظهار داشت: روابط عمومی‌هایی موفق هستند که به تازه‌های روابط عمومی در جهت معرفی درست سازمان و شناخت بهتر مردم از نقش و تاثیر برنامه های اجرایی مربوطه توجه کنند.

خوش خبر با تاکید بر ضرورت ارتباط گیری رسانه ها با مدیریت ارشد سازمان از طریق روابط عمومی گفت: رسانه های دیگر باید در ارتباط گیری با مسئول سازمان از کانال روابط عمومی اقدام کنند.

وی بر لزوم جمع آوری بانک اطلاعاتی روابط عمومی ها تاکید کرد و گفت: کادرسازی در مجموعه روابط عمومی باید صورت پذیرد، چرا که با انتقال نیرو به مسئولیت دیگر تجربیات او نیز منتقل می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی به بازدید روابط عمومی ها از پروژه های کلان استان تاکید کرد و افزود: در مناسبت های مختلف باید تعدادی از مدیران روابط عمومی‌ها در این بازدیدها برای شناخت بهتر حضور داشته باشند.

خوش خبر به شان و جایگاه رفیع روابط عمومی‌ها در دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و گفت: روابط عمومی‌ها باید بر محتوا و چگونگی انعکاس مطالب نظارت کنند.

وی بر شکل گیری کمیته های شورای روابط عمومی‌ها تاکید کرد و گفت: شورای هماهنگی روابط عمومی تشریفاتی نبوده و با شکل گیری و فعالیت کمیته‌های آن اثرات خوبی در حوزه اطلاع رسانی خواهد داشت.

در این نشست احکام اعضای شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان به آنان اعطا شد.

منبع : ایرنا