در آستانه روز ارتباطات و روابط عمومی، اولین کارگاه آموزشی روابط عمومی در لاهیجان برگزار شد

  • ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۷

اولین کارگاه آموزشی روابط عمومی و ارتباطات درآستانه روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی" 27 اردیبهست" به همت فرمانداری لاهیجان در سالن اجتماعات برگزار شد.

فرماندار لاهیجان در این نشست با حضور مدیران روابط عمومی سازمان های دولتی شهرستان ، خبرنگاران بخش مکتوب و فضای مجازی تصریح کرد: روابط عمومی شایسته و کارآمد چشم، قلب و مغز متفکر هر سازمان است و قادر است زیر ساخت های مناسب ارتباط میان مردم و مدیران را فراهم ساخته و این فضا را هدایت کند.

دکتر میرغضنفری تصریح کرد، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی افکار عمومی از خدمات و تلاشها مدیران از برجسته ترین وظایف و رسالتهای روابط عمومی ها است که امیدوارم با برگزاری این کارگاه آموزشی و تداوم آن چنین فضایی تقویت شود.

وی با تاکید بر اینکه روابط عمومی ابزار نیست و اگر مدیران جایگاه روابط عمومی را شناسایی نکنند ، توفیق چندانی در سازمان حاصل نخواهد شد، تصریح کرد: اگر شما مسئولان روابط عمومی به روز نباشید نمی توانید یک مدیر به روز باشید

مدیران روابط عمومی مشاوران عالی مدیران سازمان هستند
استاد علوم ارتباطات و روابط عمومی در این کارگاه ضمن برشمردن وظایف و جایگاه روابط عمومی سازمان ها، نهادها و بخش خصوصی و با تاکید بر اینکه مجموعه روابط عمومی همیشه در متن و در قله سازمان حضوری فعالی داشته باشند، متذکر شد: روابط عمومی ها مسئولیت شفاف سازی افکارعمومی و آگاهی دادن جامعه را بعهده دارند و این مهم محقق نخواهد شد مگر آنکه خودشان با جدیت و پر انرژی با فراگیری آموزش های لازم و مستمر به شیوه های اطلاع رسانی علمی و حرفه ای آشنایی پیدا کنند .

مجید محمدپور با اشاره به اینکه در کتاب " روابط عمومی ستون خیمه سازمان" 25 وظیفه برای روابط عمومی ها برشمرده است، عنوان کرد: نو آوری و داشتن های ایده های مناسب و متناسب با دانش روز از دیگر ویژگیهای مدیر روابط عمومی و افراد شاغل دراین حوزه مه است.

وی با تاکید براینکه خدمات و تلاش های مسئولان نظام به درستی منتشر و منعکس نمی شود، ضمن تشریح مصداق ها و تجربیاتی از کار رسانه ای و روابط عمومی خود در دستگاه قضایی و وزارت نفت یاد آورشد: برای توفیق واقعی روابط عمومی ها ابتدا باید مدیران به نقش و جایگاه این حوزه به ویژه مدیریت روابط عمومی آشنایی کافی داشته باشند ،در غیر این صورت ممکن است همه تلاش ها به دلسردی و بی انگیزگی بینجامد.

این استاد دانشگاه و مدیررسانه مکتوب و مجازی گفت: روابط عمومی موفق کسی است که بتواند هر روز از سازمان و نهاد و ارگانی که در آن فعالیت می کند، اخبار روزانه ، موثر و مورد نیاز جامعه را منتشر و چنانچه رویدادی درآن مجموعه روی نداد به سمت کارهای تولیدی و محتوا اقدام و سازمان خود را به افکار عمومی بهتر بشناسد.

به گفته وی ، درچرخه اطلاع رسانی و آگاهی دادن به افراد جامعه " بازخورد" بازخورد " از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا از طریق بازخورد نتیجه کار و خدمت سازمان را مشاهده و آن منعکس می کند و در همین راستا مدیریت سازمان قادر خواهد بود براساس آن در برنامه های آینده تغییر و تحولات لازم را ایجاد کند.

ابتدای این نشست آقای عالم مدیر روابط عمومی فرمانداری لاهیجان با تبریک روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی اعلام کرد: جلسات آموزشی مربوط به روابط عمومی و اطلاع رسانی در شهرستان ادامه خواهد داشت و به زودی شورای عالی مدیران روابط عمومی شهرستان پایه گذاری خواهد شد.

منبع : گیلان 24