تبریک رئیس سازمان اورژانس به مناسبت روز روابط عمومی

  • ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۶

رئیس سازمان اورژانس کشور به مناسبت ۲۷ اردیبهشت روز روابط عمومی و ارتباطات ­پیام تبریکی صادر کرد

به گزارش خبرگزاری صداو سیما به نقل از روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ پیرحسین کولیوند در بخشی از این پیام آورده است: نامگذاری ۲۷ اردیبهشت به نام ارتباطات و روابط عمومی گویای این مهم است که امروزه روابط عمومی نه به عنوان یک سامانه تشریفاتی و حتی اجرایی بلکه به عنوان یک سامانه مشورتی و مدیریتی و به عنوان عنصر اصلی در ارتقا و پیشرفت هر سازمانی جایگاه ویژه ای دارد و بدون روابط عمومی هیچ فعالیتی به نحو شایسته انعکاس نمی یابد.

امروزه روابط عمومی و ارتباطات به مثابه بازوی فکری سازمان ها، نقشی حیاتی و بی بدیل در اجرای راهبرد ها و پیشبرد اهداف و برنامه های کلان دارد و با اطلاع یابی و اطلاع رسانی از مجرای رسانه، ارتباط دوسویه سازمان ها را با افکار عمومی و مخاطبان خاص و عام برقرار می کند و تعالی می بخشد. تعامل و ارتباط دوسویه با مخاطبان، از اصول اساسی هر سازمان و به عنوان یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار در حیات اجتماعی آن به شمار می رود، اما ارتباط صرفاً مبادله اطلاعات درباره ی واقعیت های سخت افزاری نیست. بلکه ارتباط به معنای تبادل افکار، احساسات، عقاید و تجربیات نیز هست و از منظر اجتماعی ارتباط بین اجزای جامعه رشد و بقای جامعه را تضمین می کند.

اکنون در دورانی که اطلاع رسانی در همه عرصه ها پیشتاز است، اهمیت جایگاه روابط عمومی، دوچندان شده است به گونه ای که موفقیت در عرصه سلامت وخدمات درمانی ونیزدرعرصه های مختلف، علاوه بر کارکنان سلامت مدیون عملکرد موفق روابط عمومی آن است.

منبع : شارا