خانه روابط‌عمومی در قزوین ایجاد شود

  • ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۹

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، احد چگینی امشب در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین که در تالار اجتماعات این شورا برگزار شد، با بیان اینکه باید خانه روابط‌عمومی ایجاد شود، اظهار کرد: برای تسهیل در تحقق این مهم مجموعه مدیریت شهری فضایی را در اختیار آنها قرار دهد تا روابط‌عمومی‌ها به رسا بودن رسانه‌ها کمک کنند.

وی با اشاره به قانون اصناف بیان کرد: این قانون باید توسط نمایندگان در مجلس شورای اسلامی اصلاح شود تا دیگر مشکلاتی به وجود نیاید.

وی یاداور شد: در برخی جاها کمیسیون ماده 100 حکم تخریب صنفی را صادر کرده ولی صنف مربوطه با گرفتن پروانه کسب مشغول به فعالیت است.

وی ابراز کرد: باید مشکلات بین اصناف و شهرداری با برگزاری نشست مشترک برطرف شود تا نارضایتی‌های شهری کاهش یابد.

در ادامه جلسه مهدی عبدالرزاقی با بیان اینکه قانون صنفی با شهرداری در تعارض است، بیان کرد: صنوف از اتحادیه پروانه کسب می‌گیرند بدون اینکه از شهرداری استعلامی گرفته شود.

وی ابراز کرد: شهرداری به اصناف اجازه فعالیت نمی‌دهد ولی صنف مربوطه بدون پرداخت بدهی شهرداری با اخذ پروانه کسب کار خود را انجام می‌دهد که این روند درست نیست و باید اصلاح شود.

در ادامه جلسه، حکمت‌اله داودی با بیان اینکه کارکرد روابط عمومی‌ها در گفتمان‌سازی تاثیرگذار است که باید به آن توجه ویژه‌‌ای شود، بیان کرد: انعکاس هنرمندانه اخبار، اطلاعات و اقدامات دستگاه‌ها در کنار همگرایی روابط عمومی‌ می‌تواند مردم را آگاه و آنها را نسبت به آینده کشور امیدوار کند.

وی ابراز کرد: هر کدام از اعضای شورای هماهنگی در کنار تعهدات سازمانی خود قطعه‌ای از پازل مدیریتی در حوزه ارتباطات استان هستند و در کنار هم می‌توانند به مجموعه مدیریت استانی و شهری کمک کنند تا شاهد توسعه پایدار باشیم.

وی خاطرنشان کرد: روابط عمومی‌ها می‌توانند اعضای شورای پنجم را کمک کنند تا قزوین را به شهری برنامه‌پذیر، برخوردار از اقتصادی شکوفا و پایدار و هویتی ایرانی و اسلامی و افزایش مشارکت شهروندان تبدیل شود.

در ادامه جلسه، محمدحسن ارداقیان بیان کرد: نیاز است که روابط‌عمومی‌ها یک تشکل صنفی داشته باشند تا از حقوق خودشان دفاع کنند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین ابراز کرد: در برخی مواقع مدیران روابط‌عمومی‌ها دچار مشکلاتی می‌شوند که اگر یک تشکل غیردولتی وجود داشته باشد می‌تواند به آنها کمک کنند.

منبع : خبرگزاری فارس