رئيس سازمان نظام مهندسي کشاورزي و منابع طبيعي کشور:

روابط عمومي بايد تحليل گرايي را جايگزين مراسم گرايي کند

  • ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۷

به گزارش خبرنگارآريادفترمازندران درساري، شاهرخ رمضان‌نژاد در گردهمايي مديران روابط عمومي وزارت جهاد کشاورزي که با حضور مديران روابط عمومي سازمان هاي جهاد کشاورزي سراسر کشور برگزار شد اظهار کرد: روابط عمومي ها در اوج نااميدي‌ها بر طبل‌ اميد کوبيدند و توانستند جامعه را اميدوار کنند تا جاييکه رئيس جمهور در هر مجمع و سخنراني از توفيقات بخش کشاورزي سخن مي‌گويد.

وي با بيان اينکه روابط عمومي ها با ارايه آمار و اطلاعات صحيح در بستر فضاي مجازي توانستند شفافيت را در عملکردها گسترش دهند و آزادي بيان را افزايش دهند، ادامه داد: در توليد و انتشار اخبار در حوزه کشاورزي به مرحله اي رسيديم که فاصله‌ها کاهش يافته و سرعت و دقت کافي اخبار کشاورزي به درستي در جامعه انتقال پيدا کرد.

رمضان نژاد افزود: وزارت جهاد کشاورزي از جمله وزارتخانه هاي پيشرو در بهره گيري از فضاي مجازي بود که توانست با مديريت اين فضا بتواند در کوتاهترين زمان ممکن شفاف سازي کند و از عملکرد اين وزارتخانه به خوبي دفاع کند.

رئيس سازمان نظام مهندسي کشاورزي و منابع طبيعي کشور با بيان اينکه روابط عمومي بايد تحليل گرايي را جايگزين مراسم گرايي کند، گفت: روابط عمومي هنر و علم اجتماعي است که بين دستگاه هاي درون سازماني و برون سازماني پيوند مي دهد.

وي ادامه داد: سازمان نظام مهندسي کشاورزي استان ها از ظرفيت مديران روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي به عنوان مشاور رسانه اي استفاده کنند و مديران روابط عمومي جهاد کشاورزي سازمان ها بايد سازمان نظام مهندسي را کمک کنند تا بازوي توانمند در بخش کشاورزي کشور باشند.

رمضان نژاد در پايان گفت: برنامه محوري و مخاطب گرايي دو ويژگي روابط عمومي حرفه اي است.

منبع : آریا