روابط عمومی‌ها در ترویج کتاب و کتابخوانی پیش‌قدم باشند

  • ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۳

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: روابط عمومی به‌عنوان بخشی که مروج بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی سازمان‌ها است، باید در فعالیت‌های ترویجی کتاب و کتابخوانی پیش‌قدم باشند.

به گزارش ایکنا از یزد، محمدعلی طالبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد ظهر روز دوشنبه، ۲۱ آبان‌ماه در نهمین نشست آموزشی روابط عمومی‌های دستگاه‌های استان یزد با گرامیداشت روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» اظهار کرد: در هفته کتاب تبلیغ زیادی برای کتابخوانی و ارتباط با کتاب و مطالعه می‌شود ولی آنچه که در کنار این فرایند ترویج و تبلیغ باید اتفاق بیفتد، این است که کتابخوانی را از خود شروع کنیم.

وی تصریح کرد: روابط عمومی به‌عنوان بخشی که مروج بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی سازمان‌ها است، باید به ترویج کتابخوانی نیز اهتمام ورزد و کتاب را به‌عنوان عنصری سودمند به همکاران و مراجعان مجموعه خود معرفی کند.

معاون استاندار یزد با تأکید بر ظرفیت خوب شورای هماهنگی روابط‌ عمومی‌های استان و همدلی موجود در این نهاد گفت: مجموعه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان که جمع فرهیختگان و نیروهای توانمند نهادها و دستگاه‌های مختلف است، از انسجام خوبی برخوردار بوده و جلسات پربار این مجموعه که حول مباحث راهبردی همچون کتاب برگزار می‌شود، می‌تواند زمینه‌ساز تصمیم‌سازی‌های مهم در سازمان‌ها شود.

طالبی از تلاش‌های مدیرکل و کارکنان کتابخانه‌های عمومی استان یزد برای ترویج کتابخوانی و اجرای برنامه‌های فرهنگی کتاب‌محور قدردانی کرد و خواستار حرکت هماهنگ همه نهادهای فرهنگی استان برای رونق هرچه بیشتر کتابخوانی در جامعه شد.

یادآور می‌شود، در نهمین نشست آموزشی روابط عمومی‌های دستگاه‌های استان یزد که به میزبانی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی دکتر جوادی یزد برگزار شد، به موضوع «اخلاق حرفه‌ای در روابط عمومی» توسط مصطفی جانقلی، از اساتید دانشگاه و مدرس دوره‌های اخلاق حرفه‌ای پرداخته شد.

منبع : شارا